KONST / Litografier / Serigrafi 11018062
*
nr 1101 8062
Albert Johansson
(1926-1998), Sverige
Serigrafi, Albert Johansson (1926-1998), 178/260, motivet: 37x50
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 april 2017
kl 19:57:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 17:16:51
1
150 kr
6/4 00:02:58
2
450 kr
6/4 21:33:30
3
400 kr
6/4 21:33:30
2
450 kr (Budbetjänt)
10/4 19:38:40
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Johansson
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Läs mer om Albert Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert johansson litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Albert Johansson
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Johansson
nr 1101 8062
Albert Johansson
(1926-1998), Sverige
Serigrafi, Albert Johansson (1926-1998), 178/260, motivet: 37x50
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 17:16:51 | 1 | 150 kr |
| 6/4 00:02:58 | 2 | 450 kr |
| 6/4 21:33:30 | 3 | 400 kr |
| 6/4 21:33:30 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 10/4 19:38:40 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Johansson
Albert Johansson, svensk mÃ¥lare född 1926, död 1998.Läs mer om Albert Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert johansson litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



